Ballarat YCW Junior Track and Field Results

Thanks to those who attended our presentation nights on the 2nd and 9th of March 2018.

Thankyou to all the parents and children who attended. We were able to hand out most of the medals and certificates

I would like to thank all the people who helped through out the season:

          • Brian Howlett for all his work, week in week out
          • Marita Rieniets and Kelly Dawe  in the office
          • Ash Rogers, Sam Blood, Nat Atherton and James Atherton for all the set up and clean up work and co-ordinating the judges
          • All the parents who helped with the boards on a weekly basis - the night wouldn't happen without your assistance
          • Bernie Blood for his starting efforts each week
          • All the people who helped as judges
          • and any one else who helped

Year

Male

Club Person

Male

Club Champion

Female

Club Person

Female

Club Champion

Aggregate

Results

2017-18 U10-U16 Josh Retallick James Triantafyllppoulos Rose Ashaman Anna Hodge PDF
2017-18 U5-U9
 Lazar Drage Cooper Tuddenham Poppy Joyce Walsham Ivy Van Berkel PDF
2016-17 U9-U16 Josh Retallick Mason Roberts-Dunn Jessica Vandenberg Kayla Bridges PDF
2016-17 U5 - U8 Winston Kilborn  Harvey Gittins  Ellie Collins  Elsie Nalder PDF
2015-16 U10-16 Rohan Thiele Micah Hickingbotham Regan Greer Scarlett Eason PDF
2015-16 U5-U9 Max Mason Jud Buckland Millie Lang Alicia Buckland PDF
2014-15 U10-16 Sebastian Streat Joshua Frawley Lavinia Male Ishawani  Turnbull PDF
2014-15 U5-U9 Taj Vandenberg Aiden Wiltsher Mila Schwarz Ashlee Gleeson PDF
2013/14 U10-U16 Todd McKinley Sam Pearse Isabella Henning Keely Reid PDF
2013/14 U5-U9 Mason Roberts-Dunne Ryan Hovey Lena Wiltsher Ashlee Gleeson PDF
2012/13 U10-U16 Tyler Weickhardt Rhys Perry Kyla Palmer Astrid Livitsanis PDF
2012/13 U5-U9 Not Awarded Ryan Hovey Not Awarded Ashlee Gleeson PDF
2011/12 U10-U16 Noah Ryan Jackson Perry Lily O'Neil Astrid Livitsanis PDF
2011/12 U5-U9 William Drury Ryan Hovey Jessica Clark Ruby Lovel

PDF

2011 U11-U16 Fraser Shillington Mitchell Atkins Danni-Mae Perry Jamie-Lee Palmer

PDF

2011 U5-U10 Rylan Pfeiffer Ryan Friedrichs Mahalia Weiickhardt Astrid Livitsanis

PDF

2010 U11-U16 Brayden Ward Lachlan Thorton Alia Ryan Paige Ryan

PDF

2010 U5-U10 Mitchell Miller Ryan Friedrichs Riana Lee Sophie Kurzman

PDF